24/7 Bouwservice

In geval van een calamiteit, bijvoorbeeld inbraak-, water- en stormschade, kunt u ons dag en nacht bereiken via telefoonnummer: 0486 431239

Kindcentrum Op 't Erf

Best
Home - Projecten - Kindcentrum Op 't Erf

In april 2024 stonden tientallen basisschoolkinderen klaar in wijk Aarlesche Erven in Best om de eerste paal van het nieuwe kindcentrum de grond in te slaan. Een bijzonder en duurzaam project. Over enkele weken volgt alweer de oplevering. Projectleider Wouter van Erp vertelt er graag meer over. 

 

Stichting Best Onderwijs was op zoek naar een bouwpartner die een volledig nieuw en duurzaam integraal kindcentrum (IKC) kon bouwen. Van der Horst kreeg deze opdracht en werkte hierbij samen met architect SORS, Van Haren installaties en Gabriëls Elektro B.V. in een bouwteam. Een leuk project volop interessante uitdagingen. 

 

Populierenhout

In Best zat vroeger de grootste klompenfabriek van Nederland. De gemeente staat dan ook bekend om het populierenhout, waarvan die klompen werden gemaakt. Wouter vertelt: “Op de plek van het populierenbos komt nu het gloednieuwe integraal kindcentrum met daarin een basisschool en kinderdagverblijf. Met het hout van de gekapte bomen realiseren we de gevelbekleding aan de buitenkant van het pand. Het is mooi dat we een lokaal product toepassen in het gebouw.”

 

Batterij

Maar dat is niet het enige bijzondere en duurzame aspect. “Er ligt in Nederland veel druk op het energienetwerk door capaciteitsproblemen”, vertelt Wouter. “Daarom plaatsen we bij dit gebouw een batterij, een accu, van 165 kilowatt waar we stroom opslaan. ’s Nachts laadt de batterij op, als er weinig stroomverbruik is, en overdag gebruikt het IKC deze energie op de piekmomenten. In de zomer komt daar natuurlijk ook zonne-energie bij, vanuit de zonnepanelen. Een ideale oplossing in deze tijd. Op dit moment onderzoeken we een tweede accupakket met een kleinere vermogensaansluiting, omdat de grote variant op dit moment niet verkrijgbaar is. Zo kunnen we toch snel operationeel zijn.”

 

Transparantie

Wie straks in het gebouw rondloopt, zal nog iets opvallen. Waar normaal gesproken de techniek verscholen zit achter wanden, deuren en plafonds, is deze hier op sommige plekken zichtbaar. “De school wilde graag de techniek in beeld brengen. Daarom plaatsen we glazen deuren bij de meterkasten. Ook de techniekruimtes zijn straks vanaf de gang te zien via ramen. En op de eerste verdieping komen transparante plafondplaten zodat je de installaties ziet. Zo krijgen de leerlingen een stukje gebouwtechniek mee”, aldus Wouter.

 

De oplevering staat voor april 2025 gepland. 

 

8000

woningen hebben wij dagelijks in onderhoud

 

48

gebouwen brandwerend gemaakt

31

sportaccommodaties gerealiseerd